Sztuka zaczynania od początku

6/07/2016Twierdzisz, że to nie dla Ciebie. Nie potrafisz się zmienić. Tyle razy próbowałeś regularnie ćwiczyć,  pilnować diety, rozwijać się, oszczędzać pieniądze, czytać książki,  jednak za każdym razem wracasz do punktu wyjścia. Wkurwiasz się i odpuszczasz.  Stawiasz na nabijanie kolejnych poziomów, w jakiejś popularnej grze online lub tani alkohol wieczorową pora, wraz z wiernymi kompanami.

W głowie pojawia się przekonanie, że jesteś skazany na igraszki wszechświata wobec Twojego żywota. Ty wierzysz głęboko w przeznaczenie. Wmawiasz sobie, iż ktoś ułożył dla Ciebie plan. Czujesz, że jesteś jak pies przykuty łańcuchem.

Próbowałeś kilka razy coś zmienić , jednak wiesz, że najwygodniej jest w środku swej strefy komfortu. W psiej budzie. Tu ktoś na pewno się Tobą zaopiekuje. Może da Ci jakieś resztki z niedzielnego obiadu lub nawet pogłaszcze. Na tym się jednak skończy.

Wiesz, że możesz spierdolić. Pobiec do atrakcyjnej suki, zjeść coś dobrego na mieście. Robiłeś już to! Jednak, to Cię przerasta. Masz za dużo możliwości. Potrzebujesz opieki i budy,  które to niczym magnes przyciągają Cię i zachęcają, byś nie wysilał się. 

Dobry przykład dają ci kumple, których plan dnia nie różni się znacząco od Twojego. Przez myśl nie przeszło Ci, że Twoi bracia, którzy podobno wskoczą za Tobą w ogień,  tak naprawdę rozpierdalają Twój wspaniały potencjał i zgrabnie zamykają przed Tobą furtki wielkich możliwości.

Wspólnie lubicie sobie głośno poszczekać. Tym głośniej, im bardziej napompowany jest balonik zwany ego. Nie chcesz,  by ktoś wbił w niego malutka szpileczkę, dlatego nie ryzykujesz. Ciągle wybierasz budę i łańcuch.

Podziwiasz, zaś tych, co coś osiągnęli! Tobie jednak żal jest zostawić, to co masz. Wiesz, że ktoś musi pilnować tej jebanej budy, żyć w ten sposób. Dlaczego jednak, masz być to Ty szanowny czytelniku?  

To co było, już nie jest istotne. Oddziel się od tego w tym momencie. Zacznij jeszcze raz. Spróbuj po raz sto-pierwszy i wyrusz w najwspanialszą drogę swego życia. Śmiej się, płacz, cierp,  walcz,  jednak w swojej sprawie i, o swoje życie! Grafika: http://itv.powertochange.com.s3.amazonaws.com/mentoringChangesLives.jpg

You Might Also Like

0 komentarze

Rozgość się

Tak właśnie Ci się przedstawię! Lubię wiele rzeczy, a zalicza się do nich również sport, z którym to jestem związany od urodzenia. Grałem w piłkę nożną, czy byłem zawodnikiem kick-boxingu. Tu podzielę się z Tobą swoją pasją i życiem, dzięki czemu dowiesz się, że dążenie do celu może być przyjemne i dużo łatwiejsze, niż sądzisz. Stawiam na nieustanny rozwój, przez co jestem nienasycony. Osoby z którymi współpracuję są zadowolone z wypracowanych wspólnie efektów.

Sielczyk

Sielczyk